چگونه لوور ابوظبی "آسمان شب" را از داده بازدید کننده ایجاد کرد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : در لابی لوور ابوظبی، در طی مراسم سالگرد یک ساله، آثار هنری دیجیتالی متحرک توسط طراح بین رشته ای امیر... با عنوان : چگونه لوور ابوظبی "آسمان شب" را از داده بازدید کننده ایجاد کرد بخوانید :

در لابی لوور ابوظبی، در طی مراسم سالگرد یک ساله، آثار هنری دیجیتالی متحرک توسط طراح بین رشته ای امیریت، سالم المنصوری، به عنوان یک استعاره برای همه آنچه که موزه در تلاش برای رسیدن به آن در اولین سال زندگی خود است، عمل می کند.
صفحه نمایش تعاملی نقشه های آسمان واقعی را تقلید می کند و نقشه ستاره های ستاره بالای ابوظبی را برای ماه گذشته به نمایش می گذارد. سپس با استفاده از یک الگوریتم دیجیتالی خاص فرموله شده را به معادل هر جمع آوری ستاره ها و یا صورت فلکی - به اطلاعات بازدید کننده از موزه مربوط به آن ماه خاص.
نتیجه یک قطعه هنری دیجیتالی لایه ای است که شامل 12 ستاره از ستاره های مختلف می باشد. هر ستاره ملیت خاصی را نشان می دهد و اندازه ستاره نشان دهنده تعداد بازدیدکنندگان از آن کشور خاص است. تغییرات در هر صورت فلکی منعکس کننده نوسانات مشاهده شده در طول دوره سال است.
لوور ابوظبی در سال اول خود 1 میلیون بازدید کننده را دریافت می کند
این یک روش قانع کننده برای انتقال اطلاعات غلط بالقوه و جزء برنامه جامع کارگاه ها، کنسرت ها و آثار هنری سفارش داده شده برای نشان دادن اولین تولد موزه می باشد. این همچنین مفهوم روح جهانگرائی را که اصلیترین شعار موزه بود.
یک تصویر از صورت فلکی.
یک تصویر از صورت فلکی.
آل منصوری چندین هفته کار بر روی این پروژه انجام داد که الهام بخش آن از ساختار معماری بسیار برجسته ساختمان و باران نور آن است. وی در یک مصاحبه تلفنی گفت: "من می خواستم به معماری، گنبد و جلوه ای که در زیر گنبد ایستاده بود، پاسخ دهم." "اما من همچنین بر روی ماهیت نمادین گنبد، چگونگی نمایش آسمان شب و همچنین نحوه ارتباط همه ما را مورد توجه قرار داد."
آثار نقاشی 450 متری لئوناردو داوینچی "به تعویق افتاد"
به طور سنتی، در معماری اسلامی، گنبد نماد الوهیت و ایده بهشت ​​است، بنابراین استفاده مداوم از آن در ساختمان های معنوی. از لحاظ تاریخی، با این حال، جذابیت با صورت فلکی آسمان شب در سراسر جغرافیایی متفاوت است.
پخش ویدئو
لوور ابوظبی در سال اول خود بازدید کنندگان 1 میلیون بازدید کننده را دریافت می کند
آل منصوری گفت: "صورت فلکی همیشه برای انسانیت بسیار مهم است." "آنها به عنوان کمک های ناوبری شروع شده اند، که بعدا مردم را به معنی و فولکلور اختصاص دادند. مطالعه ستاره ها در مناطق مختلف، یکی از راه های سند سازی فرهنگ های مختلف در سراسر جهان است. در یک نقطه، ستاره ها در هر قسمت متفاوت بودند از جهان تا زمانی که دانش استاندارد نشود، ما متوجه شدیم که همه ما از ستارگان یکسان از زوایای مختلف نگاه می کنیم. " این، هنرمند توضیح داد، دلیل دیگری بود که وی تصمیم گرفت تا با آسمان شب کار کند: برای تعیین روایات بصری جالب و دیدنی از واقعیت ها و ارقام مربوط به بازدید کنندگان لوور ابوظبی.

وزارت فرهنگ و ارشاد
از آنجاییکه در ماه نوامبر 2017 افتتاح شد، لوور ابوظبی از بیش از یک میلیون نفر از مهمانانی که 40٪ ساکنان امارات متحده عربی هستند و بقیه از مکانهای بین المللی است، استقبال کرده است. اتباع هند، بزرگترین نسبت بازدید کنندگان را تشکیل می دهند، که بسیاری از آنها در امارات متحده عربی زندگی می کنند و گردشگران را نیز می بینند. دیگر تعداد قابل توجهی از فرانسه، آلمان، چین، انگلیس، ایالات متحده آمریکا و کشورهای همسایه خلیج فارس آمده است.
شاید ناامید کننده باشد، امارت، دومین ملیت و اغلب تکرارکنندگان است. المنصوری گفت که او از طریق آمار کار خود را انجام داد، او افتخار می کرد. "واقعا هیجان انگیز است که متوجه شویم که ما یک موسسه جهانی در مرحله گام خودمان داریم تا بتوانیم در هر زمان به آنجا برسیم و هنر جهانیش را تجربه کنیم و از همه موزه هایی که ارزشمند است، الهام بخش باشد. نه تنها برای ما مهم است، بلکه برای چشم انداز جهانی هم مهم است. "
دو نقاشی رافائل پس از 500 سال در واتیکان کشف شد
پخش ویدئو
لوور ابوظبی و تحصیلات
همانطور که موسسه به منظور ایجاد یک کار بر مبنای داده ها، این کار را انجام می داد، همان چیزی بود که المنصوری به عنوان "فرصت عطف" در حرفه او توصیف می کرد. با زمینه ای در مهندسی کامپیوتر و علاقه به ساخت سیستم های زیبایی که قادر به تولید عناصر بصری پویا هستند، علاقه مند به ساختارهای بصری نیز به مخاطبان معاصر می پردازند که به طور فزاینده ای از طریق دیجیتالی سر و کار دارند.
او گفت: "ایده استفاده از محاسبات به طور کلی هنگام تولید هنر به طور خاص در منطقه ما مورد استفاده قرار گرفته است. "شخصا، ضروری است که مصرف کننده را در نظر بگیریم و از آنها دعوت کنیم تا در کار شرکت کنند."
به همین ترتیب، صور فلکی ها نیز با یک عنصر صوتی مجهز شده اند، به این معنی که هر ستاره یا ملیت یک یادداشت متفاوت موسیقی اختصاص داده شده است. سپس، هنگامی که یک کاربر روی یک صورت فلکی خاص یا ماه تقویم کلیک کند، یک لحظه بسته به سفارش ستارگان بازی خواهد کرد. از آنجا که این تغییر با هر ماه، صدای پخش متفاوت خواهد بود.
"من سعی می کنم برای ایجاد خاطرات به طوری که در برخی موارد در طول خط آنها احساس خاصی را به یاد داشته باشید و تجربه را به یاد داشته باشید. من فکر می کنم این چیز خوبی است که به دنبال آن هستیم".

...
نویسنده : hedi بازدید : 2 تاريخ : شنبه 10 آذر 1397 ساعت: 12:50