پرده برداشتن از راز خرید و فروش لانه خفاش ها

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد، فاروق سخنور گفت: تنها دلیلی که برای این عمل وجود دارد سوء ا... با عنوان : پرده برداشتن از راز خرید و فروش لانه خفاش ها بخوانید :

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد، فاروق سخنور گفت: تنها دلیلی که برای این عمل وجود دارد سوء استفاده برخی از سودجویان و کلاهبرداران در فضای مجازی با انتشار فیلمی جعلی مبنی بر وجود ماده ای خاص در لانه خفاش هاست.

سخنور افزود: کلاهبرداران با انتشار فیلمی جعلی و ارائه اطلاعات غلط در فضای مجازی سعی دارند از حس کنجکاوی برخی افراد ساده لوح استفاده کنند و با دروغ قیمتی بودن لانه این خفاش ها، آنها را در دام بیاندازند تا مبالغی هنگفت را به امید سود بیشتر به آنها بپردازند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد با بیان اینکه خفاش ها لانه ندارند، تصریح کرد: برخی مالباختگان با تصور اینکه تجارت این لانه ها سودآور است اقدام به خرید لانه هایی می کنند که دست ساخت است درحالیکه خفاش ها هیچ گونه لانه ای ندارند.

وی افزود: خفاش ها تنها پستاندارانی هستند که می توانند پرواز کنند، این پرندگان در سال یک بار زایمان کرده و بچه خود را در میان بال های شان می گیرند، بچه خفاش ها حتی هنگام شکار نیز از مادر خود جدا نمی شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد تأکید کرد: خفاش ها از سقف آویزان      می شوند درحالیکه سرشان پایین است و شایعه مواد مایع جمع شده در لانه آنها کاملاً کذب و برای گمراهی و فریب بوده است.

سخنور در ادامه با اشاره اینکه افتادن در دام سودجویان تنها به متضرر شدن شهروندان منجرمی شود از مردم خواست به شایعات در این باره توجه نکرده و با اقدامات نسنجیده حیات این جانوران را با تهدید روبه رو نکنند زیرا بیدار کردن خفاش ها در این فصل منجر به مرگ آنها و برهم زدن اکو سیستم می شود.

شایعه گرانبها بودن لانه خفاش ها که در فضای مجازی بیشتر به آن دامن زده شده، عده ای را با هدف سودجویی، روانه غارها از جمله غار آبی تاریخی سهولان ،دومین غارآبی کشور کرده است.

 منبع : iribnews.ir

...
نویسنده : hedi بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 19 آذر 1397 ساعت: 18:07