روز جهانی ایدز در سال 2018: 30 سؤال درباره HIV / AIDS به مدت 30 سال روز جهانی ایدز پاسخ داده شد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : روز شنبه مردم سراسر جهان روز 30 فوریت جهانی روز جهانی ایدز، یک رویداد را با هدف گسترش آگاهی از بیمار... با عنوان : روز جهانی ایدز در سال 2018: 30 سؤال درباره HIV / AIDS به مدت 30 سال روز جهانی ایدز پاسخ داده شد بخوانید :

روز شنبه مردم سراسر جهان روز 30 فوریت جهانی روز جهانی ایدز، یک رویداد را با هدف گسترش آگاهی از بیماری ایدز و ایدز، مشاهده خواهند کرد.

برای علامت گذاری به 30 سالگرد اولین روز جهانی سلامت، در اینجا 30 پرسش و پاسخ اسطوره ای، افسانه ها، حقایق و ارقام مربوط به اچ آی وی و ایدز در سراسر جهان قرار دارد.

1. برای HIV و ایدز چطور است؟
HIV برای ویروس نقص ایمنی بدن انسان است ایدز برای سندرم نقص ایمنی بدست آمده است.

2. تفاوت بین HIV و ایدز چیست؟
HIV یک ویروس است که می تواند منجر به ایدز شود. ایدز آخرین سه مرحله از عفونت HIV است.


با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، افرادی که در مرحله اول، عفونت حاد حاد، در طی 2 تا 4 هفته پس از عفونت بیماری بیماری آنفولانزا تجربه می کنند. این می تواند چند هفته طول بکشد. افرادی که در این مرحله مقدار زیادی از این ویروس را در خون خود دارند، بیشتر احتمال انتقال عفونت را دارند.

HIV.gov می گوید مرحله دوم، تاخیر بالینی، یک دوره زمانی است که ویروس فعال است، اما تنها در سطوح پایین بازتولید می کند. افرادی که در این مرحله ممکن است علائم را تجربه نکنند، اما هنوز هم می توانند HIV را به دیگران انتقال دهند. این مرحله می تواند چندین دهه باشد، بسته به درمان، اما همچنین می تواند کوتاه تر باشد.

CDC می گوید، ایدز، مرحله سوم، منجر به بیماری های شدیدتر می شود، زیرا ویروس در طول زمان به سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند. به طور متوسط، افراد مبتلا به ایدز که درمان نمی شوند، سه سال باقی می مانند، طبق گزارش CDC.

CDC می گوید: درمان در هر سه مرحله می تواند علائم را پیشگیری کند یا علائم کند و خطر انتقال را کاهش دهد.

 
 
3. چگونه می دانید اگر HIV یا ایدز دارید؟
تست بهترین روش برای تعیین اینکه آیا شما اچ آی وی دارید، اما علائم ممکن است قبل از اینکه HIV در یک آزمایش رخ دهد رخ دهد. بعضی از علائم مانند آنفولانزا مانند تب، لرز، بثورات، عرق شبانه، درد عضلانی، گلودرد، خستگی، غدد لنفاوی متورم یا زخم دهان، در طی دو هفته از عفونت تجربه می کنند.

4. چگونه HIV شما را بیمار می کند؟
ویروس اچ آی وی با کاهش سلول های CD4 یا سلول های T به سیستم ایمنی بدن شما حمله می کند و برای مبارزه با عفونت های دیگر سخت تر می شود. "با گذشت زمان، HIV می تواند بسیاری از این سلول ها را از بین ببرد که بدن نمی تواند با عفونت و بیماری مبارزه کند" .gov

با توجه به HIV.gov، این بیماری ایدز می شود زمانی که تعداد سلول های T کاهش می یابد در زیر 200 سلول در هر میلی متر مکعب خون، و یا برخی از عوارض مرتبط با ایدز مانند عفونت شدید ظاهر می شود.

 
مشاهده 50 عکس
2018 روز جهانی ایدز 30 ساله
5. ویروس چگونه انتقال می یابد؟
فرد تنها می تواند از طریق فعالیت های خاصی که با آنها تماس می گیرد با مایعات بدن خاصی آلوده به ویروس HIV شود.

با توجه به CDC، خون، مایع منی، مایع پیش ماده منیزیم، مایعات رکتال، مایعات واژن و شیر مادر می توانند HIV را انتقال دهند.

CDC می گوید: "این مایعات باید با غشای مخاطی یا بافت آسیب دیده ارتباط برقرار کنند یا به طور مستقیم به جریان خون تزریق می شوند (از یک سوزن یا سرنگ) برای انتقال به رخ می دهد."

طبق گزارش HIV.gov، یکی از دو روش اصلی که ویروس در ایالات متحده پخش می شود، رابطه جنسی مقعدی و واژینال با فرد مبتلا به HIV است. استفاده از یک سوزن یا سرنگ آلوده دیگر است.

مادر ممکن است این ویروس را در دوران بارداری، زایمان یا شیردهی به فرزندش منتقل کند. همچنین می تواند با آلودگی با ویروس اچ آی وی مورد حمله قرار گیرد. راه های دیگر نادر اما ممکن برای انتقال HIV در اینجا می توانید پیدا کنید.

6. آیا بزاق یا پشه ها HIV را می گیرند؟
اچ آی وی نمی تواند از طریق بزاق، عرق و یا اشک به داخل منتقل شود، مگر اینکه خون از یک فرد مبتلا به HIV مخلوط شود. بدین معنی که دست زدن، حمام دادن، بوسیدن و فعالیت های دیگر ویروس را گسترش نخواهد داد. اشکالاتی مانند پشه ها و کنه ها نیز نمیتوانند آن را گسترش دهند.

7. آیا می توان اچ آی وی را با خون دادن انتقال داد؟
CDC می گوید قرارداد اچ آی وی در یک مرکز بهداشتی "بسیار نادر است". با توجه به HIV.gov در سالهای اولیه بیماری ایدز در دهه 1980، موارد عفونت با تزریق خون بیشتر شایع بود اما امروزه آزمایش دقیق امروزه خطر را کاهش می دهد.

موسسه ملی قلب، ریه و خون می گوید خطر ابتلا به انتقال HIV از طریق انتقال خون پایین تر از مرگ و میر ناشی از رعد و برق است.

CDC می گوید شما نمیتوانید با دادن خون به HIV برسید.

 
دانش آموزان پزشکی اندونزی در حال خواندن شمع های نور در حین پیگیری روز جهانی ایدز در سورابایا، جاوه شرقی، اندونزی، 2015.
TRISNADI / AP
8. آیا شما اچ آی وی را دوباره می توانید دریافت کنید؟
بله با توجه به CDC، سوء عفونت HIV اتفاق می افتد زمانی که یک فرد مبتلا به HIV با یک سویه متفاوت از ویروس آلوده می شود. CDC می گوید، اثرات متفاوت هستند و برخی از افراد می توانند فشار ایجاد کنند که در برابر درمان هایی که در حال حاضر مصرف می کنند مقاوم باشد، اما "سوء عفیفی سخت به درمان" نادر است. "

9. چند نفر در سراسر جهان HIV دارند؟
به گفته سازمان ملل، در سال 2017، 36.9 میلیون نفر مبتلا به اچ آی وی در سرتاسر جهان زندگی می کنند. از این تعداد، 35.1 میلیون نفر بالغ و 1.8 میلیون کودک بودند. CDC تخمین می زند که تا پایان سال 2015، 1.1 میلیون نفر در ایالات متحده با اچ آی وی زندگی می کنند. پانزده درصد نمی دانستند که آلوده شده اند.

10- چه تعداد افراد تازه آلوده به اچ آی وی در سال 2017 می شوند؟
به گفته سازمان ملل، در سراسر جهان 1،8 میلیون نفر. به گفته CDC در ایالات متحده، 38،739 نفر مبتلا به اچ آی وی بودند.

11. چگونه بسیاری از افراد سال گذشته از بیماری های مرتبط با HIV / AIDS جان خود را از دست دادند؟
سازمان ملل متحد می گوید: در سراسر جهان، 940،000 نفر هستند. در ایالات متحده، 15،807 نفر مبتلا به تشخیص HIV در سال 2016 جان خود را از دست دادند. CDC می گوید این مرگ و میر ناشی از هر علتی است.

12. چگونه تعداد موارد و مرگ و میر از زمان ابتلا به بیماری ایدز آغاز شد؟
از زمان ابتلا به بیماری همه گیر، 77.3 میلیون نفر مبتلا به HIV بوده اند و 35.4 میلیون نفر از بیماری های مرتبط با HIV / AIDS جان خود را از دست داده اند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، 940،000 نفر که از اچ آی وی / ایدز در سال 2017 در جهان جان خود را از دست دادند، از سال 2004 به میزان 52 درصد کاهش یافته و از سال 2010 به میزان 34 درصد کاهش یافته است.

طبق آمار U.N.، 1.8 میلیون تشخیص جدید در سال 2017، 56 درصد کاهش از 2.8 میلیون در سال 2000 بود.

 
یک مددکار که یک علامت قرمز عریض قرمز ساخته شده توسط یک سازمان خیریه وابسته به یک کلیسای کاتولیک محلی با داوطلبان در طول یک بیماری ایدز ...
بیشتر نشان بده، اطلاعات بیشتر
AP
13. هنگامی که اپیدمی HIV / AIDS آغاز شد؟
طبق گزارش سازمان ملل متحد، دانشمندان ایالات متحده اولین شواهد بالینی را برای بیماری که در سال 1981 به عنوان ایدز شناخته می شود، کشف کردند. شامپانزه ها در آفریقای مرکزی به عنوان منبع HIV در انسان شناخته شده اند. CDC می گوید نسخه ای از ویروس که SIV نامیده می شود، به انسان منتقل شده و سپس جهش یافته است. HIV در ایالات متحده از اواسط تا اواخر دهه 1970 وجود داشته است.

14. آیا موارد در میان بحران مواد مخدر افزایش یافته است؟
نگرانی در حال افزایش است که مصرف کنندگان سم مصرف کننده مواد مخدر می توانند باعث افزایش موارد HIV شوند.

طبق گفته بنیاد خانواده کایزر، در سال 2015، اسکات کانتی، ایندیانا، از 181 بیماری تشخیص اچ آی وی مربوط به مصرف مواد مخدر مبتلا شده است.

بر طبق داده های CDC که توسط بنیاد خانواده کایزر ذکر شده است، سهم عفونت های اچ آی وی در ایالات متحده با استفاده از مواد مخدر در ورزشکاران وابسته به 40 درصد در سال 1990 به 6 درصد در سال 2015 کاهش یافته است. ایندیانا اوبریک.

داده ها نشان می دهد که تعداد سال پیش به سطح قبل از سال 2015 کاهش یافته است.

15. آیا برخی از جمعیت ها بیشتر از دیگران در معرض خطر هستند؟
CDC می گوید که مردان همجنس گرا و همجنسگرا بیشترین آسیب در ایالات متحده را تشکیل می دهند.

به گفته CDC، شصت و شش درصد از تشخیص های جدید HIV در سال 2017 از تماس جنسی مردانه و مردی بوده است.

24 درصد از تماس با همجنسگرایان 70 درصد از کسانی که تشخیص داده شده بودند، زنان بودند.

چهل و سه درصد از افرادی که در سال 2017 تشخیص داده شده بودند، سیاه پوست یا آفریقایی-آمریکایی بودند. 26 درصد سفید و 26 درصد آنها اسپانیایی یا لاتین بودند.

16. چه چیزی در اطراف اچ آی وی / ایدز وجود دارد؟
ترس از آلودگی به اچ آی وی و ایدز به اطلاعات کاذب و گسترش تبعیض علیه برخی افراد کمک می کند.

سازمان ملل متحد هشدار می دهد که تبعیض بر اساس جنسیت، جنسیت، مصرف مواد مخدر، کار جنسی و وضعیت اقتصادی، از جمله دیگر، می تواند به شدت به افراد مبتلا به اچ آی وی آسیب برساند. افرادی که مبتلا به HIV هستند و در معرض خطر ابتلا به عفونت های شدید هستند، به احتمال زیاد سریعا به دنبال درمان هستند. Stigma همچنین می تواند مردم را از آزمایش و یا افشای عفونت خود را متوقف کند.

در ایالات متحده، حمایت قانونی برای جلوگیری از تبعیض علیه افراد مبتلا به HIV وجود دارد.

 
بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، در سخنرانی روز جهانی ایدز در سانفرانسیسکو، سخنرانی اصلی را ارائه می دهد.
جاستین سلولیان / تصاویر جالبی
17. آیا HIV / ایدز درمان می شود؟
بله CDC می گوید افراد مبتلا به اچ آی وی می توانند مجموعه ای از داروها را به نام درمان ضد رتروویروسی یا ART، که ویروس را از پیشرفت کند، سالها سالم نگه دارد و احتمال ابتلا به ویروس را به شدت کاهش دهد.

18. ART چگونه کار می کند؟
درمان ضد رتروویروسی، که معمولا از سه دارو استفاده می کند، با هدف کاهش بار ویروسی فرد - سطح HIV در خون است.

سازمان بهداشت جهانی می گوید: ترکیبی از داروها می تواند "به حداکثر میزان سرایت ویروس HIV و جلوگیری از پیشرفت بیماری اچ آی وی را متوقف کند. ART همچنین از انتقال ویروس HIV جلوگیری می کند."

CDC می گوید: اگر میزان ویروسی قابل شناسایی نباشد، "شما به طور موثر برای انتقال HIV به یک شریک HIV منفی از طریق جنس موثر نیست." CDC می گوید مردم طی شش ماه می توانند بار ویروسی غیر قابل تشخیص را بدست آورند. اما از دست دادن یک دوز می تواند بار و خطر انتقال HIV را افزایش دهد.

19. میانگین امید به زندگی با درمان امروز چیست؟
به گفته HIV.gov، یک تشخیص HIV و ایدز 30 سال پیش اغلب به معنای یک تا دو سال زندگی بود. با درمان، این تغییر کرده است.

CDC می گوید: "امروز، فرد مبتلا به HIV که قبل از این بیماری درمان می شود بسیار پیشرفته است، می تواند تقریبا تا زمانی که شخص مبتلا به HIV نمی شود زندگی کند."

محققان در سال گذشته در The Lancet گزارش دادند: "امید به زندگی در بیماران مبتلا به ART، حدود 10 سال در دوران ART افزایش یافته است. امید به زندگی آنها پایین تر از بقیه جمعیت است.

20. آیا درمان وجود دارد؟
نه هنوز. محققان به دنبال درمان هستند. طبق گفته موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، اگر یک درمان پیدا شود، به احتمال زیاد یکی از دو فرم را می گیرد.

ریشه کن سازی ویروسی به این معنی است که HIV از بدن بیمار حذف می شود. NIAID می گوید این رویکرد شامل "تولید ویروس از حالت پنهان آن است به طوری که سیستم ایمنی پیشرفته و یا درمان های اعمال می تواند سلول های آلوده به HIV هدف قرار دادن و از بین بردن." محققان همچنین در حال بررسی جهش های ژنی در افراد خاصی هستند که سلول های ایمنی بدن آنها در برابر ویروس HIV مقاوم هستند.

یک درمان کاربردی و یا تجویز بدون درمان با ART، به این معنی است که از بین بردن اچ آی وی، بلکه به نقطه ای که داروهای روزانه دیگر لازم نیست، سرکوب می شوند.

21. تیموتی براون چه کسی است؟
 
داوطلبان در روز دسامبر 1، 2009، بخشی از فحشای یادبود ایدز را بر روی چمن کتابخانه ریاست جمهوری کلینتون در شهر لیتل راک، آرکانزاس، در روز جهانی مبارزه با ایدز، برطرف می کند.
دني جانستون / آ
تیموتی براون، همچنین به عنوان بیمار برلین شناخته می شود، گاهی اوقات اولین فرد مبتلا به HIV است. طبق گفته موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، براون، یک آمریکایی که با ویروس اچ آی وی در برلین زندگی می کند، برای بیماری لوسمی تحت درمان قرار گرفته و به پیوند مغز استخوان نیاز دارد. اهداکننده او یک جهش ژنتیکی برای پروتئینی به نام CCR5 داشت.

این موسسه می گوید: "CCR5 بر روی سطح سلول های ایمنی بدن وجود دارد و اچ آی وی از این پروتئین برای ورود و آلوده شدن سلول ها استفاده می کند." "هنگامی که CCR5 به علت نقص ژن که برای آن رمزگذاری می شود، دچار اختلال یا عدم وجود آن می شود، HIV دیگر راهی ساده برای آلوده سازی سلول های ایمنی ندارد."

در نتیجه پیوند، لوسمی براون درمان شد و هیچ عفونت HIV یافت نشد. پزشکان گزارش مطالعه موردی در مجله پزشکی نیوانگلند را در سال 2009 گزارش دادند. اما این پیوند مغز استخوان فشرده است و پزشکان نمی توانند با موفقیت نتایج Brown را تکثیر کنند.

22. آیا واکسن وجود دارد؟
نه، اما تعدادی پیشرفت وجود دارد. طبق گزارش موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، موسسه ملی بهداشت اولین کارآزمایی بالینی را با 138 داوطلب سالم و داوطلب HIV در سال 1987 آغاز کرد.

در سال 2016، NIH یک آزمایش آزمایشی واکسن در آفریقای جنوبی را از 5400 نفر اعلام کرد که بزرگترین در تاریخ کشور است. محققان بر روی موفقیت 2009 در تایلند، که در آن برای اولین بار یک واکسن نشان داد موفقیت در جلوگیری از عفونت HIV، در حال ایجاد است.

23. برخی از روش های پیشگیری از شیوع مشترک چیست؟
CDC توصیه می کند که از رابطه جنسی اجتناب شود، شمار شرکای جنسی را کاهش داده و استفاده از کاندوم را به درستی در هر زمانی که سکس دارید، به عنوان راه حل برای کاهش خطر قرار گرفتن در معرض اچ آی وی از طریق رابطه جنسی. با استفاده از سوزن های استریل و هرگز آنها را به اشتراک نمی گذارید، خطر را کاهش می دهد.

24. چه برنامه ای است و چقدر موثر است؟
پیشگیری از پیش آگهی (PrEP) دارو روزانه برای افراد مبتلا به HIV است که در معرض خطر ابتلا به HIV هستند. با توجه به CDC، می تواند خطر ابتلا به HIV را از طریق جنسیت به میزان 90 درصد و تزریق 70 درصد کاهش دهد.

PrEP یک واکسن نیست و نباید به جای کاندوم و سوزن استریل استفاده شود، CDC هشدار می دهد.

25. PEP چیست و چقدر موثر است؟
پیشگیری از پس از قرار گرفتن در معرض اضطراب: ممکن است قرار گرفتن در معرض 72 ساعت گذشته. CDC می گوید: "هر چه زودتر شما شروع PEP، بهتر است." "هر ساعت شمارش می شود."

PEP شامل داروهای ضد رتروویروسی (ART) است و اگر به طور منظم تجویز و مصرف شود (معمولا یک بار یا دو بار در روز به مدت 28 روز)، این می تواند در جلوگیری از ابتلا به HIV، مؤثر باشد، اگر چه 100 درصد آن نیست. CDC می گوید، اما PEP نباید هر بار که شما بدون یک کاندوم جنسی دارید و فقط در موارد اضطراری باشد.

26. آیا باید برای HIV آزمایش کنم؟
 
پیتر نجین، مرد همجنسگرای کنیا و مدیر گروه حقوق بشر همجنسگرای Ishtar، در حین یک رویداد که توسط ...
بیشتر نشان بده، اطلاعات بیشتر
DAI KUROKAWA / EPA
CDC توصیه می کند هر کس از سنین 13 تا 64 حداقل یک بار آزمایش شود.

افرادی که در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند، از قبیل مردان همجنسگرا یا دوجنسگرا فعال جنسی، افرادی که رابطه جنسی با یک شریک HIV مثبت داشته اند، افرادی که سوزن ها و کارگران جنسی را در میان دیگران به اشتراک گذاشته اند، باید بیشتر مورد آزمایش قرار گیرند.

CDC توصیه می کند یک بار در سال برای افرادی که در این رفتارهای پر خطر قرار دارند، آزمایش کنند. CDC می گوید هر سه تا شش ماه آزمایش مفید برای افراد مبتلا به همجنس گرا و دوجنسگرا فعال است.

اگر باردار هستید و حتی اگر شما در یک رابطه همجوشی هستید، CDC توصیه می کند که تست کنید تا اطمینان حاصل شود و خطر انتقال HIV به فرزند یا همسرتان را کاهش دهید. زودتر زن باردار شروع به درمان می کند، به احتمال زیاد وی انتقال ویروس HIV به کودک است.

27. چگونه می توانم آزمایش کنم؟
بیشتر آزمایشات HIV شامل خون یا مایع خوراکی می باشد. درمانگاه ها، بیمارستان ها، مراکز بهداشت محلی و بسیاری از نقاط دیگر، آزمایش HIV را انجام می دهند. تجهیزات آزمون خانگی نیز موجود است.

اچ آی وی همیشه در آزمون تکرار نمی شود. بدن شما و نوع تست تعیین می کند که چقدر طول می کشد تا HIV بتواند شناسایی شود. در اینجا یک راهنمای مفید از بنیاد ایدز سان فرانسیسکو در آزمایش پنجره ها است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در سایت های تست محلی، با شماره 1-800-CDC-INFO (1-800-232-4636) یا
بازدید gettested.cdc.gov.

28. روز جهانی ایدز چیست؟
سازمان بهداشت جهانی ابتدا روز جهانی ایدز را در سال 1988 اعلام کرد. این اولین روز جهانی سلامت بود. این روز در تاریخ 1 دسامبر مشاهده می شود که روز به منظور افزایش آگاهی جهانی از مبارزه با اچ آی وی، حمایت از افراد مبتلا به اچ آی وی و به یاد آوردن کسانی که از بیماری های مرتبط با اچ آی وی / ایدز جان خود را از دست داده اند، در نظر گرفته شده است.

29. چگونه می توانم در روز جهانی ایدز کمک کنم؟
کمک به مبارزه علیه اچ آی وی / ایدز کمک بسیاری به سازمان های مختلف مبارزه با اچ آی وی / ایدز، حضور در رویداد روز جهانی ایدز یا به سادگی نشان دادن همبستگی با پوشیدن یک روبان قرمز است.

براساس اطلاعات سازمان ملل متحد، 4.8 میلیارد دلار برای کشورهای کم درآمد با درآمد متوسط ​​برای مبارزه با ایدز در سال 2000 در دسترس بود. تا 2017 این تعداد 21.3 میلیارد دلار بود.

30.چه چیزی روبان قرمز را نشان می دهد؟
روبان قرمز در سال 1991 توسط هنرمندان در نیویورک برای افزایش آگاهی از اچ آی وی / ایدز ایجاد شد. هنرمندان روبان قرمز را به عنوان یک روش آسان برای کپی کردن برای نشان دادن محبت به کسانی که با اچ آی وی زندگی می کنند، با توجه به شرم آور اطراف آن را دیدم.

طبق اعلام سازمان جهانی برنامه های ایدز، "آنها برای جسارت و ارتباطات نمادین خود با شور، قلب و عشق، قرمز انتخاب کردند.

...
نویسنده : hedi بازدید : 3 تاريخ : شنبه 10 آذر 1397 ساعت: 17:27